Vyberte stránku

Téměř každý nezadaný se chce seznámit. Každý chce někoho hodného, milého, …

Ale stačí to?

Na internetu najdete spoustu seznamek, na facebooku jsou založeny desítky skupin na toto téma, existuje nespočet aplikací, které mají pomoci lidem se seznámit. A přesto je tolik lidí samo a stěžuje si, že dnes najít někoho “normálního” není možné.

Co je to vlastně “NORMÁLNÍ” ⁉️?

Jak to specifikovat?

 

Pro mě je třeba normální se opalovat nahoře bez. Ale vím, že jiní se nad tím pohoršují a říkají si, že bych měla jít na nuda pláž.

Pro mě je třeba normální se s milovanou osobou držet za ruku a políbit se na veřejnosti, ale pro někoho ne.  

Pro mě je normální být optimista, nahlížet na události a věci z té pozitivní stránky. Neřešit maličkosti. Vylitá šťáva, rozbitý talíř, ujetý autobus – to jsou pro mě blbosti, které mě nerozhází a nepřikládám jim žádnou váhu. Ale ne tak jiné lidé. Pro ně to je věc, kterou mají v sobě i několik dní.

 

Říká se, že se protiklady přitahují.

 

Možná z počátku. Ale časem vám i ty sebemenší nenormálnosti budou na druhém vadit. Jedna, dvě – v pořádku, ale to by měly být maličkosti. Rozhodně nedoporučuji se dávat dohromady s pesimistou, pokud jste optimista. Nebo s puntíčkářem ohledně úklidu, pokud jste tak trošku bordelář.

Lidi hledají vztah za každou cenu a chtějí se spokojit s málem. Hlavně, aby byl hodný, pracovitý,věrný, … to ostatní se už nějak poddá. Věřte, že nepoddá. Znám to. A navíc…

 

Na světě jste pouze jednou

a nechcete vztah, ve kterém se dá jakž takž žít.

Vy přece chcete něco víc. 

 

Když bych to přirovnala k jídlu. Můžete celý život jíst rýži a pít vodu. K přežití vám to bude stačit. Ale brzy vám něco začne chybět.

Chcete poznávat další vůně, chutě.

Vy nechcete přežívat na rýži, vy toužíte po steaku, kaviáru, čokoládě, víně.

Spousta vztahů skončí dřív než začne, protože se dávají dohromady lidé, kteří by to nikdy neměli vůbec zkoušet. Mají nějakou, často velmi mlhavou, představu, jaký protějšek by chtěli a zkouší se dát dohromady „s každým“. Co kdyby to byl zrovna ten pravý. A po několika setkáních a pokusech je výsledkem v lepším případě zklamání, v horším zlomené srdce. 

Než začnete hledat, zamyslete se, koho vlastně hledáte. Jaký by měl být. Hlavně povahově, názorově, co by mít naopak neměl. Když si jdete kupovat telefon, tak taky víte, co od něho očekáváte. Jaké by měl mít funkce. Co by Vám na něm vadilo. Telefon za několik let vyměníte, ale u vztahu to tak přece nechcete.

 

Chcete vztah, ve kterém si oba budou přát, aby nikdy neskončil.

 

V budoucnu se podíváme na zoubek samotné představě o hledaném protějšku ?

Pokud máte nějaké otázky, něco Vás trápí, napište, ať už do diskuse nebo na mail fotkyapribehy@breymelo.cz

Sledujte nás na facebooku.